Refresh

This website www.najbolji-recepti.com/slatka-jela/plazma-vocna-torta/ is currently offline. Cloudflare\'s Always Online™ shows a snapshot of this web page from the Internet Archive\'s Wayback Machine. To check for the live version, click Refresh.

PLAZMA VOĆNA TORTA

SASTOJCI:

– 300 gr mlevene plazme
– 2 manje banane
– 50 gr mlečne čokolade
– sok od 2 ceđene narandže
– trečina margarina (onog od 250 gr)
– 100 gr šećera u prahu
– 1 vanilin šećer

PRIPREMA:

Umutiti margarin koji je predhodno odstojao na sobnoj temperaturi sa prah i vanilin šećerom. Banane naseckati u tu smesu.

U tu smesu izrendati na krupno rende čokoladu ili je nožem isitniti. Ceđeni sok od narandže takođe ubaciti u posudu.

Na kraju dodati mlevenu plazmu i sve lepo izmešati. Kada se sastojci lepo sjedine izručiti fil za tortu u kalup, oblik po želji.

U kalup staviti prijanjajuću foliju da bi se lakše prevrnula torta.

Ostaviti plazma tortu u frižider na nekoliko sati da se lepo stegne. Kada je dovoljno čvrsta prevrnuti je na tacnu i dekorisati šlagom po želji.

Izvor: milicinakuhinja.blogspot.gr